Založit v Uhříněvsi atletický oddíl nás napadlo už dávno – vlastně v době, kdy začaly běhat naše děti, což je nějakých osm let. Nelibě jsme nesli, že na závodech musí reprezentovat jiné oddíly z jiných měst, protože Uhříněves žádný neměla. A když jsme se začali angažovat v Běžecké škole Prahy 22, zjistili jsme, že talentovaných dětí je v Praze 22 spousta a je škoda, že musí do svých oddílů daleko dojíždět. Od původní myšlenky byla dlouhá cesta, ale jsme rádi, že se nám s Dušanem podařilo doladit administrativní detaily a dát dohromady tým trenérů, kteří jsou jak lidsky tak odborně opravdu skvělí. Těšíme se, že dostaneme Uhříněves do atletických tabulek, ale hlavně na to, že povedeme děti k lásce k pohybu. Chceme je motivovat k vzájemnému respektu, fair play a dalšímu sportovnímu a osobnostnímu rozvoji.

Za oddíl Atletika Uhříněves

Kateřina Erbsová


Představujeme náš tým:

Dušan Erbs

Dušan Erbs

Vzděláním původně pedagog se specializací na biologii a tělesnou výchovu, působil devět let ve školství až nakonec zakotvil v soukromém sektoru.

Na závodní úrovni se věnuje atletice od sedmé třídy základní školy v rámci TJ Sokol Hradec Králové. Na výkonnostní úrovni pak od roku 1996 za AC Pardubice. Jeho doménou jsou běhy na střední a dlouhé tratě, a to jak na dráze, tak i mi mimo ni. Od roku 2003 je jeho druhým srdečním sportem canicross (běh se psem), kde reprezentuje barvy sportovního klubu Děti Severu.

Trenérské práci s dětmi se věnuje od roku 2006, je držitelem licence Trenér 3.třídy Českého atletického svazu.

Nyní se věnuje, mimo vlastní přípravy a trenérského vedení sportovně úspěšné dcery Sofie, zejména běžcům při přípravě individuálních atletických tréninců. Současně vede dvě Běžecké školy v Praze – na Praze 4 a v Praze Uhříněvsi. Zde skupinově trénuje děti i dospělé. Zastává názor, že děti do určitého věku by se měly sportovně rozvíjet především všestranně. A v tom je atletika ideální.

Že ví, o čem mluví, doplňují mimo jiné jeho sportovní úspěchy – je mistrem České republiky v krosu, akademickým vicemistrem České republiky na 3000 metrů př., mistrem Evropy i světa v canicrossu a několikanásobný Mistr ČR v canicrossu a skijöringu (jízda na běžkách s epsem v zápřahu).  

Díky vedení rodičů je sportovec tělem i duší již od mala. V mládí vystřídal několik sportovních odvětví, například karate, letní biatlon, tenis. Ovšem atletika a zejména dlouhé běhy ho uchvátily natrvalo. Teď se lásku ke sportu a k aktivnímu životu snaží předat svým dvěma dětem.


Radek Bönisch

Radek Bönisch

Kromě toho, že je stavební inženýr je také certifikovaným trenérem žactva od Českého atletického svazu a certifikovaným trenérem kondičního běhu 3.třídy od Českého atletického svazu

Trénování atletiky dětí se věnuje od roku 2015 v rámci atletického oddílu Sokol Říčany. 

Má zkušenosti s trénováním různých věkových skupin od atletické přípravky po mladší žáky (cca 7-14 let).

Již několik let je také trenérem Bidli Běžecká školy Uhříněves (dříve Běžecká škola Prahy 22).

Ze sportu se věnuje hlavně vytrvalostnímu běhu, cyklistice a jízdě na běžkách.

Má tři nadané dcery a bydlí s nimi a s manželkou Janou v Hájku u Uhříněvsi.


Kamila Šrolerová

Kamila Šrolerová

Profesí právnička se atletice věnuje už od základní školy. Závodila v disciplínách 800 m a 1500 m. Atletice se věnovala až do roku 2001, kdy byla těžce zraněna při autonehodě. Ke sportování se byla schopna vrátit od roku 2005 během studií práv. V letech 2006–2008 vedla v Plzni v mateřské školce atletický kroužek zaměřený na všestranný pohyb předškoláků. Poté začala sama opět závodit, ale spíše již vytrvalostní terénní běhy od 5km po maratonské vzdálenosti.
 
V roce 2014 (doposud) se stala předsedkyní oddílu sportu psích spřežení Tělocvičné jednoty Sokol Maxičky. V rámci svého působení v této Jednotě pořádá závody (především canicrossové – běh se zapřaženým psem) a vždy jsou součástí těchto závodů i závody dětské a to pro kategorie předškolní až po juniorské.
 
Od roku 2014 se stala předsedou odboru sportu sokolské župy Severočeská – Novákova a následně i členkou předsednictva Odboru výkonnostního sportu České obce sokolské. V rámci těchto funkcích získává zkušenosti se sportováním žáků, mládeže a dorostenců v Sokole. V současné době spolupracuje s nakladatelstvím Albatros a s Českou obcí sokolskou ohledně vydání knihy o sportování s dětmi. 
 
V roce 2021 vedla atletický kroužek pro předškoláky v Jirnech. 
 
V současné době trénuje pod vedením atletického trenéra Dušana Erbse a je maminkou dvou dcer (4 a 6 let), které s ní sportují už od svého narození. 


Denisa Severová

Denisa Severová

Denisa je specialistka na tratě 400 a 800 m, člen oddílu Spartak Praha 4, za které ještě teď v 45 letech běhá II. ligu. Je také mnohonásobná mistryně ČR na tratích 400 m, 800 m a 1 500 m, poprvé v žákyních a dorostenkách za oddíl Olymp Praha, naposledy v roce 2021 ve veteránech. Již mnoho let se účastní na závodů Extraligy,I. a II. Ligy.

Momentálně je držitelkou českého rekordu v kategorii W45 na tratích 400 a 800 m. V roce 2016 získala bronzovou medaili za třetí místo na Mistrovství světa veteránů na 800 m v australském Perthu. Letos se chystá na veteránské MS světa ve finském Tampere.

Je aktivní rozhodčí Českého atletického svazu.

Běhání je kromě jejích dvou dětí a manžela její životní láska, běhá prakticky každý den. Nejvíc ji baví tréninky zaměřené na 400 m a 800 m, hlavně kratší, rychlejší úseky, kopce, posilování. V tréninku má ráda variabilitu a pestrost.


Kateřina Erbsová

Kateřina Erbsová

Spíše sportovní teoretik, i když je už řadu let soustavným běžeckým začátečníkem.

Ráda věci organizuje, vymýšlí a vylepšuje, proto je spolu s Dušanem organizátorkou několika běžeckých i canicrossových závodů. V Uhříněvsi například čtyř ročníků Uhříněveského běhu Prknovkou. Organizovala také několik ploggingových akcí (běh spojený s uklízením) v Uhříněvsi.

Dlouhodobě spolupracuje se Sportovním klubem vozíčkářů a pomáhá jim získat peníze na jejich sportovní aktivity.

Řadu let byla pomocným trenérem pro děti v rámci Běžecké školy Prahy 22.

Ráda se vzdělává v oblasti zdravovědy a první pomoci, bude první, kdo vašemu dítěti ošetří odřené kolínko.

Kromě toho má na starost komunikaci oddílu, organizaci přihlášek, správu webových a facebookových stránek.

Ve volném čase kromě rozvoje talentu svých dvou dětí ráda čte, píše, hraje na cajon, věnuje se nordic walking a jezdí na běžkách.


Vít Urban

Vítek je původním vzděláním pedagog, i když už léta pracuje v pojišťovnictví. Dětem se ale stále věnuje na letních táborech. Kromě běhání a cvičení ho baví toulání krajinou všemi možnými způsoby – na kole, na běžkách i pěšky.

Zachraňuje lidstvo mimo jiné i pravidelným dárcovstvím krve a ploggingem (běh spojený s uklízením odpadků). Při práci s dětmi oceňujeme jeho přirozenou autoritu, které napomáhá i jeho zvučný hlas 🙂