Jsme členy:


Jak a proč jsme vznikli?

Založit v Uhříněvsi atletický oddíl nás napadlo už dávno – vlastně v době, kdy začaly běhat naše děti, což je nějakých deset let. Nelibě jsme nesli, že na závodech musí reprezentovat oddíly z jiných měst, protože Uhříněves žádný neměla. A když se můj manžel Dušan začal angažovat v Běžecké škole Prahy 22, zjistili jsme, že talentovaných dětí je v Praze 22 spousta a je škoda, že musí do svých oddílů daleko dojíždět. Od původní myšlenky byla dlouhá cesta, ale jsme rádi, že se nám na začátku roku 2022 podařilo doladit administrativní detaily a dát dohromady tým trenérů, kteří jsou jak lidsky, tak odborně opravdu skvělí.

Od 4. dubna 2022 se tedy společně snažíme vést a motivovat děti k lásce k pohybu, vzájemnému respektu, fair play a dalšímu sportovnímu a osobnostnímu rozvoji.

Za oddíl Atletika Uhříněves

Kateřina Erbsová


Představujeme náš tým:

Dušan Erbs

Vzděláním původně pedagog se specializací na biologii a tělesnou výchovu, působil devět let ve školství až nakonec zakotvil v soukromém sektoru.

Na závodní úrovni se věnuje atletice od sedmé třídy základní školy v rámci TJ Sokol Hradec Králové. Na výkonnostní úrovni pak od roku 1996 za AC Pardubice. Jeho doménou jsou běhy na střední a dlouhé tratě, a to jak na dráze, tak i mi mimo ni. Od roku 2003 je jeho druhým srdečním sportem canicross (běh se psem), kde reprezentuje barvy sportovního klubu Děti Severu.

Trenérské práci s dětmi se věnuje od roku 2006, je držitelem licence Trenér 3. třídy Českého atletického svazu.

Nyní se věnuje, mimo vlastní přípravy a trenérského vedení sportovně úspěšné dcery Sofie, zejména běžcům při přípravě individuálních atletických tréninců. Současně vede dvě Běžecké školy v Praze – na Praze 4 a v Praze Uhříněvsi. Zde skupinově trénuje děti i dospělé. Zastává názor, že děti do určitého věku by se měly sportovně rozvíjet především všestranně. A v tom je atletika ideální.

Že ví, o čem mluví, doplňují mimo jiné jeho sportovní úspěchy – je mistrem České republiky v krosu, akademickým vicemistrem České republiky na 3000 metrů př., mistrem Evropy i světa v canicrossu a několikanásobný Mistr ČR v canicrossu a skijöringu (jízda na běžkách s epsem v zápřahu).  

Díky vedení rodičů je sportovec tělem i duší již od mala. V mládí vystřídal několik sportovních odvětví, například karate, letní biatlon, tenis. Ovšem atletika a zejména dlouhé běhy ho uchvátily natrvalo. Teď se lásku ke sportu a k aktivnímu životu snaží předat svým dvěma dětem.


Radek Bönisch

Kromě toho, že je stavební inženýr je také certifikovaným trenérem žactva od Českého atletického svazu a certifikovaným trenérem kondičního běhu 3.třídy od Českého atletického svazu

Trénování atletiky dětí se věnuje od roku 2015 v rámci atletického oddílu Sokol Říčany. 

Má zkušenosti s trénováním různých věkových skupin od atletické přípravky po mladší žáky (cca 7-14 let).

Již několik let je také trenérem Bidli Běžecká školy Uhříněves (dříve Běžecká škola Prahy 22).

Ze sportu se věnuje hlavně vytrvalostnímu běhu, cyklistice a jízdě na běžkách. Dobře a rád plave.

Má tři nadané dcery a bydlí s nimi a s manželkou Janou v Hájku u Uhříněvsi.
S Radkem se děti potkávají na tréninku pravidelně každé první pondělí v měsíci,


Kamila Šrolerová

Profesí právnička se atletice věnuje už od základní školy. Závodila v disciplínách 800 m a 1500 m. Atletice se věnovala až do roku 2001, kdy byla těžce zraněna při autonehodě. Ke sportování se byla schopna vrátit od roku 2005 během studií práv. V letech 2006–2008 vedla v Plzni v mateřské školce atletický kroužek zaměřený na všestranný pohyb předškoláků. Poté začala sama opět závodit, ale spíše již vytrvalostní terénní běhy od 5km po maratonské vzdálenosti.
 
V letech 2014 – 2022 byla předsedkyní oddílu sportu psích spřežení Tělocvičné jednoty Sokol Maxičky. V rámci svého působení v této Jednotě pořádá závody (především canicrossové – běh se zapřaženým psem) a vždy jsou součástí těchto závodů i závody dětské a to pro kategorie předškolní až po juniorské.
 
Od roku 2014 se stala předsedou odboru sportu sokolské župy Severočeská – Novákova a následně i členkou předsednictva Odboru výkonnostního sportu České obce sokolské. V rámci těchto funkcích získávala zkušenosti se sportováním žáků, mládeže a dorostenců v Sokole. V současné době spolupracuje s nakladatelstvím Albatros a s Českou obcí sokolskou ohledně vydání knihy o sportování s dětmi. Je držitelkou licence II. třídy – Instruktorka všestrannosti pro předškolní děti a I. stupeň pod akreditací MŠMT. Dále je také držitelkou licence trenér atletiky přípravka a trenér atletiky žactvo od ČAS. Absolvovala také seminář „Rok s jógou“ pro rodiče a děti i pro předškoláky.

V našem oddíle vede od roku 2022 děti v přípravce a od září 2023 také skupinu Broučci – děti od tří do pěti let.
 
Závodí velmi úspěšně v silničním koloběhu a v současné době trénuje na Mistrovství světa v koloběhu . Je maminkou dvou dcer (6 a 8 let), které s ní sportují už od svého narození. 


Denisa Severová

Denisa je specialistka na tratě 400 a 800 m, člen oddílu Spartak Praha 4, za které ještě teď v 45 letech běhá II. ligu. Je také mnohonásobná mistryně ČR na tratích 400 m, 800 m a 1 500 m, poprvé v žákyních a dorostenkách za oddíl Olymp Praha, naposledy v roce 2021 ve veteránech. Již mnoho let se účastní na závodů Extraligy,I. a II. Ligy.

Momentálně je držitelkou českého rekordu v kategorii W45 na tratích 400 a 800 m. V roce 2016 získala bronzovou medaili za třetí místo na Mistrovství světa veteránů na 800 m v australském Perthu. Letos se chystá na veteránské MS světa ve finském Tampere.

Je aktivní rozhodčí Českého atletického svazu a držitelkou licence trenér atletiky žactva od ČAS.

Běhání je kromě jejích dvou dětí a manžela její životní láska, běhá prakticky každý den. Nejvíc ji baví tréninky zaměřené na 400 m a 800 m, hlavně kratší, rychlejší úseky, kopce, posilování. V tréninku má ráda variabilitu a pestrost.


Kateřina Erbsová

Spíše sportovní teoretik, i když je už řadu let soustavným běžeckým začátečníkem.

Ráda věci organizuje, vymýšlí a vylepšuje, proto je spolu s Dušanem organizátorkou několika běžeckých i canicrossových závodů. V Uhříněvsi například pěti ročníků Uhříněveského běhu Prknovkou. Organizovala také několik ploggingových akcí (běh spojený s uklízením) v Uhříněvsi.

Dlouhodobě spolupracuje se Sportovním klubem vozíčkářů a pomáhá jim získat peníze na jejich sportovní aktivity.

Řadu let byla pomocným trenérem pro děti v rámci Běžecké školy Prahy 22.

Ráda se vzdělává v oblasti zdravovědy a první pomoci, bude první, kdo vašemu dítěti ošetří odřené kolínko. Absolvovala také kurz kineziotapingu a lymfatického tejpování. Je držitelkou licence „Trenér atletiky žactva“ od Českého atletického svazu.

Kromě toho má na starost komunikaci oddílu, organizaci přihlášek, správu webových a facebookových stránek. A vymýšlí pro vaše děti bláznivé akce typu Halloween, adventní kalendář nebo vánoční zpívání.

Ve volném čase kromě rozvoje talentu svých dvou dětí, ráda čte, píše, hraje na cajon, věnuje se běhání, nordic walking a jezdí na běžkách.


Vít Urban

Vítek je původním vzděláním pedagog, i když už léta pracuje v pojišťovnictví. Dětem se ale stále věnuje na letních táborech. Kromě běhání a cvičení ho baví toulání krajinou všemi možnými způsoby – na kole, na běžkách i pěšky. Je vášnivým příznivcem otužování a zimního koupání. Je držitelem licence „Trenér atletiky žactva“ od Českého atletického svazu.

Zachraňuje lidstvo mimo jiné i pravidelným dárcovstvím krve a ploggingem (běh spojený s uklízením odpadků). Při práci s dětmi oceňujeme jeho přirozenou autoritu, které napomáhá i jeho zvučný hlas 🙂


Lukáš Severa

Lukáš je bývalý fotbalový trenér, který přes lásku ke své ženě Denise získal i lásku k atletice. Je akreditovaný atletický rozhodčí a jezdí pravidelně na soutěže. Také hraje stolní tenis za Říčany. V minulosti se věnoval tenisu a nohejbalu. Může se také pyšnit titulem mistra republiky v rychlostní kanoistice na C4.


Klára Švandová

Klárka je s námi jako pomocná trenéra už od vzniku oddílu v roce 2022. Lituje, že do něj nemohla chodit už jako dítě 🙂

Klárka chodí na gymnázium a ve volném čase také vypomáhá na příměstských táborech Salesiánského hnutí mládeže.


Sára Bönischová

Sárka je naším nemladším trenérem. Vypomáhá Kamile ve středu se skupinou Broučci a jako záskok ji můžete potkat i na tréninku přípravky.

Sára se věnuje atletice od útlých školních let v Sokole Říčany a v současné době studuje ekonomické lyceum. Ve volném čase si jde občas zaběhat a ráda čte a lyžuje,