Milí rodiče,

rádi bychom vám sdělili několik organizačních informací, týkající se chodu atletického oddílu Atletika Uhříněves.

Poslední tréninky tohoto školního roku

V pondělí 20. června je naplánována „rozlučková“ hodina, více her a nějaké odměny pro děti na závěr tohoto tréninkového období.

Poslední hodina je sice 27. června, ale bohužel se sešla s Akademií ZŠ Jandusů, takže mnoho dětí bude chybět. Trénink samozřejmě proběhne. Pro ty co přijdou, bude speciální – rodiče totiž tentokrát budou sportovat s námi. Těšit se můžete na společné hry, běžeckou štafetu a jiné aktivity. Zkrátka hodně sportovní legrace s vašimi dětmi. Myslíme si, že je to pro děti nejlepší příklad pro to, aby se i přes prázdniny nezapomněly hýbat. A rodiče se jistě budou držet našeho oddílového hesla: „Prohraješ, jen když to nezkusíš.“

Zápisy na září

Pokud chcete, aby vaše dítě pokračovalo jako člen oddílu Atletika Uhříněves i od září, pošlete mi prosím do 7. června zprávu, e-mail, že chcete pokračovat a uhraďte prosím oddílový příspěvek do 14. 6. na účet 245264207/0600. Do zprávy příjemce uvádějte prosím jméno dítěte. Oddílový příspěvek na pololetí je 2200 Kč (září až leden), nebo rovnou na celý školní rok 4000 Kč (září až červen).

Nemusíte znovu posílat přihlášku ani dodávat zdravotní potvrzení. Za zápis do dalšího školního roku budeme brát připsanou platbu na účet. Od 15. 6. uvolníme zápis i pro další zájemce. Primárně chceme, aby pokračovaly děti, které již chodí a případná volná místa nabídneme až po zápisu stávajících členů.

Jak jsme již avizovali, jsme atletický oddíl. Ne mimo školní kroužek. S dětmi pracujeme tedy kontinuálně v rámci atletické přípravy, od nejmladších po starší. Vše má svou návaznost v našem přístupu ke sportovnímu rozvoji vašich dětí.

Tréninky budou opět v pondělí ve stejných časech, první hodina bude 12. září, končit budeme opět až poslední pondělí v červnu. O vánočních a jarních prázdninách a ve svátek tréninky odpadají.

Ještě jeden tip pro vás – většina pojišťoven přispívá jednou ročně na mimoškolní pohybové aktivity dětí, například VZP Pohybové aktivity – VZP ČR přispívá 800 Kč, některé pojišťovny i víc. Pokud budete mít zájem vystavíme vám potvrzení o zaplacení, abyste ho mohli uplatnit.

Tělocvična

Tělocvična je stále v jednání a nadějně se rýsuje prostor v místní Sokolovně. Pokud se podaří zajistit adekvátní prostor pro naše tréninky v tělocvičně na zimní období (cca listopad – březen; bude případně upřesněno), neznamená to, že se s dětmi nebude chodit přes zimu vůbec ven. Rádi bychom vedli děti k pohybu na čerstvém vzduchu celoročně a tím i mimo jiné pomáhali k otužování dětského organizmu a posilování zdraví. Po předešlé informaci by i v případě tělocvičny probíhaly vybrané tréninky venku. Pokud nastane situace, že tělocvična k dispozici nebude, budou všechny tréninky probíhat venku (možnost osvětleného sport.areálu ZŠ Jandusů aj.). Vezměte to prosím v úvahu při přihlašování, že ta možnost tady je. Na druhou stranu, pokud by byla opravdová zima se sněhem, můžeme některou hodinu zpestřit výukou jízdy na běžkách nebo u menších dětí sáňkováním. Jak se říká, není špatného počasí, ale špatné oblečení.

Plány na příští rok

Rádi bychom s dětmi příští rok někam vyjeli na tréninkové soustředění, na víkend nebo na prodloužený víkend, o termínu vás budeme včas informovat. Účast není povinná, na všem se domluvíme.

Také bychom rádi, až se nám stabilizuje oddílová základna, dali dělat oddílové dresy a zkusili s těmi, co mají zájem vyjet občas někam na závody (zejména běžecké). Děti jsou moc šikovné a rychle se učí, pro některé z nich by to mohla být další motivace.

To je zatím vše. Sledujte naše stránky a případně se ptejte přímo na tréninku nebo e-mailem. Omlouváme se, ale telefony často nejsme schopni v zaměstnání zvedat.

Děkujeme za pochopení a těšíme se jak si 27. června společně zasportujeme.

Kapacita přípravky je naplněna – 25. dubna 2022

Vážení rodiče, milí atleti,

bohužel musíme z kapacitních důvodů zastavit přijímání dětí do atletické přípravky (děti 6–9 let). Nejsme schopni už více dětí zvládnout, i když bychom moc chtěli. Ve skupině starších dětí od 10 let můžeme přijmout ještě maximálně 4 děti. Zároveň prosíme všechny přihlášené, kteří nezaplatili a rozhodli se případně nechodit, aby nám o tom dali zprávu a mohli jsme přijmout další zájemce.

Děkujeme za pochopení.


Členský příspěvek zaplaťte prosím do konce dubna

Pokud jste tak již neučinili, prosíme o zaplacení členského příspěvku ve výši 900 Kč do 30. 4 2022. Po tomto datu budeme zasílat seznamy členů na Českou unii sportu a poté i žádat o registraci do Českého atletického svazu. Bez zaplacení příspěvku (kurzovného) není vaše dítě členem oddílu a nemůžeme ho přihlásit.

Číslo bankovního účtu: 245264207/0600

Do zprávy pro příjemce uvádějte jméno dítě. Děkujeme.


Na Velikonoční pondělí necvičíme!

12. 4. 2022

Příští týden z důvodu velikonočních svátků necvičíme, ale to neznamená, že budeme 14 dní zahálet. Děti dostaly za úkol dělat nějakou sportovní aktivitu dle svých možností a volitelně si ji mohou zapsat do zbrusu nového Tréninkového deníku.


Vítejte na stránkách Atletika Uhříněves!

26. 1. 2022
Zakládáme nový atletický oddíl v Praze 22 Uhříněvsi.
Chceme být sportovním oddílem se vším všudy – s kvalitními trenéry, zázemím, oddílovým oblečením, ale zejména skvělými sportovními výkony. V současné době přijímáme děti do přípravky a mladších žáků. Podrobnější informace a rozvrh tréninků najdete v rubrice Tréninkové skupiny.

První trénink spouštíme 4. dubna 2022.

Počet dětí ve skupinách bude upřesněn podle zájmu a také podle počtu dostupných trenérů.

Máte zkušenosti s vedením sportovních kroužků nebo jen kladný vztah k dětem a ke sportu? Ozvěte se nám, hledáme další kolegy.


Atletika pro děti

7. 3. 2022

Stali jsme se členem Českého atletického svazu a účastníky projektu Atletika pro děti.

Co nám zapojení do projektu přinese?

  • Metodické materiály
  • Školení a semináře – možnost účasti na školení a odborných seminářích
  • Soutěže a akce – různé akce a soutěže (většinou korespondenční)
  • Tištěné materiály – diplomy, letáky, papírové medaile a další ke stažení přímo z webové stránky. 

Více informací o tomto projektu najdete na https://www.atletikaprodeti.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.