Atletické soustředění 3. – 5. listopadu 2023

Místo: Atletický stadion Houšťka, Stará Boleslav

Odjezd: pátek 3. 11. společně autobusem v 16:00 nám. Bří Jandusů (u papírnictví), sraz v 15:45

Příjezd: společně autobusem v 17:00 hodin na nám. Bří Jandusů

Podepsanou přihlášku odevzdejte nebo odešlete nejpozději 19. 10. 2022, do této doby je také nutné soustředění zaplatit.
Cena:
3100 Kč na osobu (v ceně je doprava, ubytování, pronájem atletického areálu, stravování 5x denně, zdravotník, trenérské vedení, drobné odměny).

Storno poplatky po 23. 10. 2022 – zrušení možné jen ze zdravotních důvodů, vracíme 50 % částky. Číslo bankovního účtu: 245264207/0600 (do zprávy pro příjemce prosíme napsat jméno dítěte). Minimální počet účastníků je 25, v případě nezájmu bude doplněno z mladších dětí nebo bude soustředění zrušeno.

Ubytování přímo na stadionu v zrekonstruované ubytovně v maximálně třílůžkových pokojích. Více na Ubytovna – Atletika Stará Boleslav (houstka.com)

Stravování je zajištěno dovozem 3x denně z jídelny U Najmanů https://unajmanu.metro.rest/?lang=cs

Dvakrát denně také budeme dětem nabízet svačiny – sušenky, pečivo, ovoce. Celý den bude k dispozici pití – šťáva, voda, čaj.

Maximální kapacita je 28 dětí, s dětmi pojede pět dospělých trenérů, včetně zdravotníka.
K dispozici budeme mít celý stadion včetně vnitřního tréninkového tunelu a posilovny Stadion – Atletika Stará Boleslav (houstka.com)

S sebou:

Sportovní oblečení dovnitř i ven – legíny, tepláky, tričko minimálně 3x, šusťáky, šusťákovou bundu, softshellovou bundu, členku, tenkou čepici, mikinu, ponožky 5x, Spodní prádlo

Sportovní obuv dovnitř i ven, Pantofle

Pohodlné oblečení na večer

Hygienické potřeby

Pyžamo

Vlastní příbor (kvůli ekologii nechceme používat jednorázové plastové příbory a myslíme si, že si ho všechny děti po jídle zvládnou umýt)

Kelímek nebo hrneček + láhev na pití na trénink

Společenské hry – karty apod., psací potřeby

Telefon – ano, ale bude povolený jen v poledním klidu a při přestávkách, na tréninky a večerní program bude zavřený v pokoji, prosíme rodiče, aby respektovali, že děti nemohou být na příjmu v době tréninku a společných aktivit

Kopii kartičky pojišťovny, potvrzení o bezinfekčnosti

Pokud dítě pravidelně bere léky, prosíme odevzdat zdravotnici i s rozpisem

Orientační program (obsah tréninku se bude přizpůsobovat počasí)

Soustředění bude zaměřeno na atletické disciplíny, na které v Uhříněvsi nemáme prostory a vybavení – skok vysoký, vrh koulí, překážky, běh na oválu 400 metrů, dle možností i hod oštěpem.

Pátek 3. 11. 2023

Příjezd, rychlé ubytování

Lehký trénink – seznámení se s areálem, krátký výběh

18:30 – Večeře

19:30 – Večerní program – trochu teorie z atletiky, hry, film

22:00 Večerka

Sobota 4. 11. 2023

8:30 snídaně

9:30 – 12:00 Dopolední trénink s krátkou přestávkou na svačinu

12:00 oběd

12:30 – 14:00 polední klid

14:00 – 16:00 Odpolední trénink s krátkou přestávkou na svačinu

16:00 – 18:00 individuální program dle domluvy – posilovna nebo výběh s čelovkami

18:00 – Večeře

19:00 – večerní program – soutěže hry, promítání filmu

22:00 – Večerka

Neděle 6. 11. 2022

8:30 snídaně (sbalení věcí)

9:30 – 12:00 Dopolední trénink s krátkou přestávkou na svačinu

12:00- Oběd

13:00 – 15:00 zábavné hry a soutěže

16:15 – odjezd


Objednávky klubového oblečení

Pokud máte zájem o klubové oblečení, prosím vyplňte vaši objednávku na tomto formuláři, v něm najdete i ukázky jednotlivých oděvů: Formulář objednávky.

Možnosti jsou zatím tyto:

Tričko/dres: 500 Kč

Čepice: 300 Kč (Lehká prodyšná sportovní čepice s bambulkou, vhodná do teplot nad nulou)

Čelenka: 110 Kč (ta co děti vloni dostávaly k Vánocům)

Příští rok bychom rádi realizovali i klubová tílky, případně bolerka a elastické kraťasy či dlouhé kalhoty, pokud bude zájem. Objednávky v našem designu jsou totiž možné pouze nad 10 kusů.

Formulář prosím vyplňte do 9. října včetně, 10. října budeme odesílat objednávku.

Na jakékoliv jiné formy objednávky mimo formulář (e – mail, SMS, telefon, ústně) nebudeme brát zřetel, je potřeba opravdu vyplnit formulář. Objednávka je závazná. Peníze budou vybírány v hotovosti při předání.

Děkujeme za pochopení.


Připomenutí před prvním zářijovým tréninkem

Milé děti, milí rodiče,

připomínáme, že první tréninková hodina se koná 11. září od 16:30 hodin (Hříbátka, Klokani, Gepardi) a 17:45 (Vlci a Tygři). Skupina Broučci začíná 13. září v 17:30. Na ní prosím přineste zdravotní potvrzení od lékaře (stačí to, co máte od lékaře na tábory, do školky apod., pro závody je pak potřeba zdravotní způsobilost). Pokud dítě bude odcházet samo tak doneste i žádost o samostatný odchod (oba formuláře najdete pod tlačítky níže).

Pokud chcete vyzvedávat dítě z družiny ZŠ nám. Bří Jandusů, prosíme sdělte to nejprve ve družině. Děti začneme vyzvedávat až před 2. tréninkem, abychom se stihli předtím navzájem trochu poznat.

S sebou na trénink vždy sportovní oblečení a obuv, láhev s pitím.

Rodiče mohou (nemusí) být v době tréninku přítomni na hřišti, ale nesmí narušovat chod tréninku.

Ty, kteří stále ještě nezaplatili oddílový příspěvek prosíme o zaplacení nejpozději do 13. září na účet: 245264207/0600. Do zprávy pro příjemce uvádějte jméno dítěte. Po 13. září děti, za které není zaplaceno, budeme muset z oddílu vyřadit a dát možnost náhradníkům.

Pokud by vaše dítě trénink po první hodině nezaujal a chodit nechtělo, příspěvek vám v plné výši vrátíme, nic neriskujete.

Děkujeme a těšíme se na vás a hlavně na vaše děti v září!

Vaši trenéři


Aktualizace: Kapacita oddílu je již naplněna, nepřijímáme nové členy. V případě, že chcete být zařazeni na seznam náhradníků, pošlete e-mail na info@atletika22.cz. Děkujeme za pochopení.

Spouštíme přihlašování do našeho oddílu Atletika Uhříněves pro nové členy od září 2023. Máme několik volných míst v přípravce pro děti cca 7 až 9 let a také několik volných míst v mladších a starších žácích.

Od září také otevíráme novou tréninkovou skupinu Broučci pro děti od 4 do 6 let.

Tréninky probíhají na hřišti ZŠ nám. Bří Jandusů v těchto časech:

Minipřípravka Broučci – středa 17:30 až 18:30.

Přípravka (Hříbátka, Klokani, Gepardi) – pondělí 16:30 – 17:30

Mladší a starší žáci (Vlci, Tygři, Chrti) – pondělí 17:45 – 19: 00. Volitelný trénink pro žáky – středa 17:30 – 18:45.

Cena za celý rok (37 tréninkových hodin) 4 500 Kč, v případě tréninku 2x týdně (pouze žáci) 6000 Kč/rok.

Potvrzení o přijetí vám zašleme e-mailem podle rychlosti zaplnění kapacity.
Přihláška bude aktivní 16. 6. v 9 hodin ráno.


Aktuální informace ke školnímu roku 2023/2024 – Pozor zatím pouze pro rodiče našich stávajících členů!

Vážení rodiče,

blíží se konec letošního školního roku a s ním i konec našich předprázdninových tréninků.

V září ale budeme opět pokračovat – první trénink bude (pokud se nestane něco nepředvídatelného) v pondělí 11. září. V této souvislosti vás prosíme o potvrzení toho, zda vaše dítě bude v oddíle Atletika Uhříněves nadále pokračovat na odkaze níže do 14. 6. Prosíme vyplňte ho i pokud pokračovat nebude – zabere to pět vteřin a ulehčíte nám práci při nabízení míst novým zájemcům. Moc děkujeme!

Abyste se mohli kvalifikovaně rozhodnout, dáme vám pro další rok všechny dostupné informace:

 – Tréninkové skupiny budu ve stejných časech jako v roce letošním. Pouze některé starší děti z gepardů – rok narození 2013 postoupí do mladších žáků a tréninky jim budou začínat od 17:45. Rozřazení dětí do skupin se dozvíte na 1. tréninku. Starší děti rozšíříme o jednu skupinu.

– Složení i počet trenérů zůstává také stejný, pouze naše řady posílí již pravidelně trenér Radek (nyní trénoval pouze 1x měsíčně)

– I v zimě budeme trénovat venku

– Pro zájemce opět zařadíme pravidelné nedělní odpolední tréninky v tělocvičně/sokolovně, minimálně jednou za dva měsíce.

– Mladší a starší děti budou mít nepovinné víkendové soustředění v listopadu (pravděpodobně 1. víkend).

– Pokud vše dobře dopadne a budeme mít od září úložné prostory na vybavení, otevíráme novou tréninkovou skupinu s názvem Broučci pro děti od 4 do 6 let. Tato skupina bude zaměřená na všestranný pohyb, správné držení těla a pohybovou gramotnost pro nejmenší. Po dovršení věku děti převedeme do naší pondělní přípravky.

– U starších dětí (2013 a starší), pokud budou mít zájem, se chceme více zaměřit i na individuální tréninky. Proto otevíráme novou tréninkovou hodinu také ve středu, od 17:45 do 19 hodin. Bude zaměřena více na pilování technických detailů a individuální přístup. Na tyto tréninky se mohou přihlásit děti 2013 a starší prostřednictvím přihlášky v odkazu. Podmínkou je však i pondělní docházka.

– Cena za členství v oddíle je 4 500 Kč za rok. Pololetní platby jsme zrušili z důvodu nadměrné administrativní zátěže (pokud by někdo nemohl zaplatit částku najednou, individuálně nás kontaktujte). Cena platí pro všechny věkové kategorie.

Středeční skupina starších dětí, která bude mít tréninky dvakrát týdně, zaplatí 6000 Kč/rok.

V ceně je certifikovaný trenér a zdravotník na každém tréninku, veškeré odměny pro děti, sportovní pomůcky a vybavení, pojištění a členství v České unii sportu a v neposlední řadě 36 až 38 (dle svátků) hodin tréninkových jednotek pro vaše děti. Jeden trénink tedy vychází cca na 120 Kč. Věříme, že nám mírné zdražení odpustíte.

Nyní již máte dostatek indicií, abyste se mohli rozhodnout, zda vaše dítě bude i nadále členem našeho oddílu. Prosím vyplňte tedy informace na tomto odkazu do 14. června.

Přihláška 2023/2024

16. června budeme členství uvolňovat pro nové zájemce a kdo se nepřihlásí včas, místo mu nemůžeme garantovat.

Oddílový příspěvek na další rok prosím zašlete do konce června na účet 245264207/0600. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte.

Děkujeme a těšíme se na vás 19. června na společném sportování dětí s rodiči.

Za oddíl Atletika Uhříněves

Kateřina Erbsová

Publikováno: 12. 6. 2023


Mimořádný trénink v tělocvičně 19. března

Milí atleti a rodiče,
v neděli 19. března, bychom pro velký ohlas chtěli zopakovat odpolední trénink v tělocvičně. Nicméně tělocvična ZŠ nám. Bří Jandusů je plná a není možnost si ji pronajmout. Domluvili jsme se tedy na pronájmu Sokolovny (vedle Divadla U22).

Účast je čistě dobrovolná, jde o mimořádný trénink.
V případě nízkého počtu přihlášených dětí bude trénink zrušen (včas vás o tom informujeme, pokud by se tak stalo).

Udělali bychom to jako minule, cvičení v menších skupinkách zaměřené na gymnastiku a prostná cvičení.
Děti v přípravce (Hříbátka, Klokani a Gepardi – tady pozor, někteří Gepardi si myslí, že jsou Tygříci, ale ještě nejsou 🙂 ) budou mít trénink 15:30 – 16:45.
Starší děti (Vlci, Tygři) budou mít trénink od 17:00 do 18:30.

Tělocvičnu platíme nad rámec tréninku, proto budeme vybírat 150 Kč na dítě při příchodu na tento trénink.

Prosíme vás o závaznou přihlášku na formuláři níže do úterý 14. března.

S sebou – boty do tělocvičny, tričko, legíny na cvičení plus pití. Sraz u vchodu do tělocvičny.
Těšíme se na vás 🙂

Publikováno: 10. 3. 2023


Slavíme Mikuláše sportovním adventním kalendářem

Ahoj milý malý atlete,

dnes je Mikuláš a pokud jsi nezlobil, tak má pro Tebe určitě spoustu dobrot a dárečků. Protože jsi s námi celé měsíce krásně a s chutí sportoval, máme pro Tebe také malý dárek. Sladkostí máš jistě dost a nacpávání bříška není zdravé, proto jsme pro Tebe připravili sportovní adventní kalendář, který Ti zpříjemní čekání na Ježíška a Štědrý den, ale také pomůže zlepšit ještě do Vánoc Tvoji kondičku.

Na každý den najdeš jeden úkol a po jeho splnění si můžeš vystřihnout obrázek s číslem a nalepit do tréninkového deníku. Zvládneš všechny úkoly? Začínáme už dnes!

Krásný předvánoční čas přeje Tobě i celé rodině

Tvůj oddíl

Atletika Uhříněves

Katka, Denisa, Kamča, Klárka, Dušan, Vítek, Radek

Publikováno: 5. 12. 2023


Pojďte s námi spolupracovat na motivaci dětí!

Milí rodiče,

dovolte mi seznámit vás blíže s naším pojetím sportovního rozvoje vašich dětí a požádat vás o spolupráci.

Sportovní rozvoj vašich dětí není závislý jen na nás, na trenérech, na učitelích a vrozených dispozicích vašich/našich malých sportovců. Je z velmi podstatné části právě ve vašich rukách.

Protože nám jde oběma stranám – jak nám trenérům, tak vám rodičům o stejný cíl – probudit v dětech lásku k pohybu, sportu, ke zdravému překonávání vlastních hranic, dovolujeme si poskytnout vám touto formou trochu teorie, ale také osvětlení některých našich tréninkových postupů a několik tipů pro vás rodiče, jak v dětech nadšení z pohybu podpořit.

Sedm pravidel, která v oddíle dodržujeme

1. Vzájemně se respektujeme – neposmíváme se, neponižujeme se a neubližujeme si.

2. Důvěřujeme si – nelžeme si a nepodvádíme, nemáme strach se jeden druhému svěřit.

3. Vzájemně se podporujeme – fandíme si, přejeme si úspěch, motivujeme se k lepším výkonům.

4. Předcházíme úrazům – před sportem se rozcvičíme, nepoužíváme nářadí bez pokynu trenéra, o jakémkoliv poranění ihned informujeme trenéra.

5. Sport je pro nás radost, ne povinnost. Neděláme ho pro výkon, ale pro prožitek a zdraví těla. Neznamená to, že nechceme posouvat svoje hranice, ale že je nechceme posouvat za každou cenu.

6. Prohraješ, jen když to nezkusíš. Není ostuda něco neumět, obdivujeme snahu se něco nového naučit.

7. Jsme jeden tým – na hřišti, na dráze i v životě.

Snažíme se podle těchto pravidel vést všechny tréninky a jsme šťastní, když je děti samy vyžadují. Snažíme se také hodně pracovat s motivací.

Malý exkurz do teorie – motivace je vnější a vnitřní. Externí motivace je pro dospělé třeba mzda, odměna, medaile, diplom. Interní motivace je pak to, co nás žene dělat věci sami od sebe, protože prostě máme tu potřebu, pocit sebeuspokojení.

Ve sportu (ale i v životě) je důležitá kombinace obou druhů motivace, jeden sám o sobě nestačí. Z pohledu trenéra je důležitější motivace vnitřní, protože je mnohem trvalejší a pokud se ji podaří nastartovat v dětství/mládí, vydrží celoživotně.

Téměř žádné dítě však nemá samo od základu tak silnou vnitřní motivaci, aby mu sama o sobě stačila k celoživotnímu pozitivnímu přístupu ke sportu. Proto je potřeba ji zkombinovat i s motivací vnější, která vydrží krátce, ale je jednodušší a rychlejší – závody, medaile, rekordy, soupeření, ale hlavně to nejdůležitější – pochvala a uznání. Nikoho nic nestojí a je-li upřímná, velmi to děti povzbudí. Zvláště u starších dětí je vidět, že na pochvaly již nejsou tak zvyklé. Často slyší z mnoha stran, jak něco nezvládly, neuklidily, zapomněly, rozbily, neposlouchají – což je přirozené, ale mělo by to být vyváženo i pochvalou, někdy se stává, že vše dobré, co děti udělají, bereme jako samozřejmost.

Jednou z nejjednodušších forem vnější motivace je rychlá odměna. Proto dáváme dětem, pokud chtějí, po tréninku bonbón a nálepku do tréninkové deníku. Pro některé z vás je nabízení sladkosti v nesouladu se zdravým životním stylem, což je samozřejmě pravda. Na druhou stranu je určitě vždycky lepší, když dítě sportuje a pak si dá jeden bonbón, než když nesportuje a jí k večeři mrkev. Bonbón je rychlý cukr, který děti potřebují doplnit, protože jim po velkém výdeji energie klesá hladina cukru v krvi (hypoglykémie) – dostávají se do nepohody. A zase můžete namítnout, že je zdravější jim dát banán, jako se to dělá třeba po doběhu na delších běžeckých závodech. Ano je, ale není v našich silách nosit na každý trénink 90 banánů… Určitě je fajn, pokud ho budete mít v tašce, když si pro děti přijdete.

Kvůli jednomu bonbonu určitě nikdo sportovat nebude (neuplácíme je, aby chodily na trénink) a ani neztloustne. Je to doplnění asi 5% energie, kterou při tréninku spálí.

Cílem je, aby se děti na tréninku i po tréninku cítily dobře. Aby si pohyb spojily s příjemným pocitem – vnější motivace se postupně podvědomě mění na tu vnitřní. Tu trvalou.
A právě tady máme prosbu na vás. Když si děti po tréninku vyzvedáváte nebo dorazí domů, zajímejte se, vyptávejte se, pochvalte je. Pokud máte to štěstí a vidíte je přímo na hřišti, pochvalte je konkrétně za něco, co se jim povedlo (Viděla jsem, jak jsi daleko skočil, seš moc šikovný. Ty běháš tak rychle, že tě nestačím sledovat. Viděl jsem, jak jsi se naučil parádně házet, fakt se zlepšuješ.). Potlačte v sobě v té prvotní chvíli potřebu jim vynadat, že nemají čepici, mají špinavé kalhoty a čtyřku z matiky, to počká. Pozitivní emoci si s sebou ponesou celý život, čtyřka z matiky bude dávno zapomenutá.

Omlouvám se, pokud to působí příliš mentorsky, že vám chci radit, vy znáte svoje děti nejlépe a jejich růst a vývoj je vaše zodpovědnost. Chtěla jsem vám jen vysvětlit, že to, co děláme, neděláme nahodile, ale, že to má nějaký smysl a cíl. A že budeme moc rádi, když na něm budete pracovat spolu s námi.

Pokud máte nějaké tipy, nápady nebo výhrady, sem s nimi, přivítáme je.

Za oddíl Atletika Uhříněves

Kateřina Erbsová

Publikováno: listopad 2023


Jak obléci děti na sport do chladnějšího počasí?

Blíží se chladnější počasí a je proto potřeba dbát více na oblečení, ve kterém děti sportují. Někteří rodiče se nás již ptají, jak mají dítě na sport v zimě obléknout, připravili jsme proto pro vás pár konkrétních tipů (třeba pod stromeček).

Snažili jsme se je vybírat tak, aby to nezruinovalo vaši kapsu, děti rostou a příští zimu už jim to pravděpodobně nebude. Na druhou stranu, to určitě není jen oblečení na atletiku, ale na pohyb venku v chladnějším počasí obecně, takže ho využijí i třeba na běžky, bruslení, svižnější procházky. Následující výčet berte prosím jen jako užitečné tipy, nejsme ve spojení s žádnou značkou ani prodejcem. Spíše jde o to, aby si i nesportující rodiče udělali představu o materiálech a možnostech. Pokud stále tápete, stačí jít například do Decathlonu, kde vám poradí a obléknou dítě od hlavy k patě.

Obecně při oblékání do chladnějšího, deštivého, sněživého počastí platí jednoduché pravidlo – vrstvit a neprochladnout. Proto se volí materiály, které odvádějí pot a tělo udržují v teple. Vzhledem k tomu, že se v tom děti musí pohybovat, jde i o to, aby v něm nebyly „jako koule“ ale mohly se volně pohybovat – takže tenké a hřejivé svršky. Ne tlusté bundy a kulichy. V těch je sice dětem na začátku teplo, ale těžko se jim hýbe a když se zpotí (což bude velmi rychle v tomhle oblečení) mají spodní vrstvu mokrou a po chvíli je začne studit. To je nejčastější příčinou nastydnutí v zimě.
Dbejte opravdu zejména nejvíc na vrstvu, kterou mají děti přímo na těle. Termotričko, zateplené elasťáky, ponožky – ne tlusté, ale termo (úměrně počasí, termo jen když jsou teploty kolem nuly, jinak stačí obyčejné sportovní), tenká čepice, či čelenka. Na to sportovní mikinu a navrch něco nepromokavého. Nesmí to být ale příliš voděodolné, musí to trochu dýchat, aby dítě nemělo tělíčko jako ve skleníku a nevařilo se ve vlastním potu. Kdo chce investovat ještě více, může pořídit na mikinu pod bundu ještě vestičku. Na opravdu mrazivé počasí pořiďte dětem tenké běžecké rukavice (hodí se i na běžky). Ne ty úplně tlusté lyžařské, v těch se okamžitě zpotí. Pokud bude sníh, už jsme dětem slíbili i nějaké koulovačky v Oboře nebo u rybníka, to bychom vám dali předem vědět, aby si vzaly odpovídající oblečení.

Na zimu dětem nedávejte nízké ponožky, je potřeba, aby měly kotníky v teple. Nejsou však vhodné kotníkové boty, protože v nich dítě nemůže odpovídajícím způsobem ohýbat kotník a některé techniky nezvládne. Pokud není mokro, dítě může nosit sportovní boty, které nosí po zbytek roku a tepelný komfort regulovat ponožkami.
Zpátky k vrstvení. Hodně vrstev je dobrých v tom, že dítě se může odstrojit a přiobléct během tréninku, podle svého pocitu. Několikrát za trénink se dětí ptáme, zda jim není zima nebo teplo a posíláme je upravit své oblečení, pokud mají možnost. Určitě se nikdo nemusí bát si během tréninku doběhnout do batůžku pro bundu nebo čepici. Všichni máme společný zájem – aby byly dětí zdravé a šťastné, k čemuž jejich tepelný komfort jednoznačně přispívá.

A ještě poslední věc – není to nezbytné, máme několik na půjčení, ale dětem to jistě udělá radost – pořiďte jim čelovku. Na hřišti by mělo být i ve tmě vidět díky halogenům, která pan ředitel slíbil od listopadu zapnout, ale chceme v zimě chodit běhat i mimo areál a tam se světlo bude hodit. Naštěstí dnes již obyčejná čelovka nestojí tolik a dítěti vydrží, dokud ji nerozbije. Stačí opravdu ta základní, neřešte příliš svítivost pro tyto účely, spíše jak je lehká pro dítě a jak bude sedět na hlavě.

A jedna rada na závěr – oblečení, čelovky i např. lahve na pití je dobré podepsat nebo nějak označit. Předejdete tak nechtěným výměnám a našim kolegům ze sekce Ztráty a nálezy usnadníte detektivní práci 🙂

A nyní už tipy na jednotlivé kousky vybavení:

Spodní vrstva:

Dětské tričko na atletiku žluté KALENJI – Decathlon

Dětské termo tričko NORDBLANC TWITCH NBBKM7106S GRAFIT velikost: 122-128 : ALTISPORT.cz

Dětské spodní tričko Simple Warm bílé WEDZE – Decathlon

Dětské termo tričko NORDBLANC HINGE NBBKM7107S MODRÝ EFEKT velikost: 134-140 : ALTISPORT.cz

Dětský termo set SENSOR DOUBLE FACE SET WILD 20200042 MAGENTA velikost: 120 : ALTISPORT.cz

Dívčí tričko s dlouhým rukávem na atletiku AT500 Skincare korálové KIPRUN – Decathlon

Klimatex TAIKA | sportisimo.cz

Střední vrstva:

Dětská fotbalová mikina s krátkým zipem Viralto Solo modro-šedo-žlutá fluo KIPSTA – Decathlon

Dívčí mikina na atletiku AT500 KIPRUN – Decathlon

Dětská turistická fleecová mikina MH 100 QUECHUA – Decathlon

Legíny, tepláky

Dětské funkční legíny Keepcomfort 100 černé KIPSTA – Decathlon

DĚTSKÉ BĚŽKAŘSKÉ LEGÍNY 500 MODRÉ INOVIK – Decathlon

Dívčí legíny na atletiku AT500 modro-fialové KIPRUN – Decathlon

Arcore KLIO | sportisimo.cz

Dětské hřejivé tepláky na atletiku AT500 modré KIPRUN – Decathlon

Vrchní vrstva

Dětská sportovní bunda ALPINE PRO MIMOCO 3 KJCN136 ORANŽOVÁ velikost: 104-110 : ALTISPORT.cz

Dětská softshellová bunda ALPINE PRO TECHNICO 3 KJCT212 SVÍTIVĚ ZELENÁ velikost: 116-122 : ALTISPORT.cz

Columbia ROCKY RANGE SOFTSHELL | sportisimo.cz

Progress VALEDO | sportisimo.cz

Dětská nepromokavá bunda na běh nebo atletiku AT500 KIPRUN – Decathlon

Nepromokavá dívčí bunda na atletiku AT500 KIPRUN – Decathlon

Čepice a čelenky

Runto POLLY KID | sportisimo.cz

Odlo HAT POLYKNIT WARM KIDS | sportisimo.cz

Umbro WILL | sportisimo.cz

Runto KIDDO | sportisimo.cz

Rukavice

Arcore STACK-U1A | sportisimo.cz

Arcore CIRCUIT | sportisimo.cz

Dětské hřejivé rukavice na běžky 100 černé INOVIK – Decathlon

Ponožky

Dětské střední ponožky na atletiku AT500 modré 2 páry KIPRUN – Decathlon

Dětské lyžařské ponožky Firstheat WEDZE – Decathlon

Dětské vyšší sportovní ponožky 100 2 páry bílé DOMYOS – Decathlon

Boty

Dětské běžecké boty ASICS Gel Excite 9 GS černo-žluté ASICS – Decathlon

ALPINE PRO CAMPO | sportisimo.cz (levná varianta, ale není úplně na běh)

Salomon XA PRO 3D CSWP K | sportisimo.cz

Salomon XA PRO V8 CSWP J | sportisimo.cz

Dětské běžecké boty At Flex šněrovací modré DECATHLON – Decathlon

Dětské boty AT Easy oranžové DECATHLON – Decathlon

Čelovka

Ledlenser Dětská čelovka HF30 | Lidl.cz

Turistická čelovka na baterky ONNIGHT 100 80 lumenů FORCLAZ – Decathlon

Dobíjecí čelovka HL 100 USB 120 lumenů FORCLAZ – Decathlon

Publikováno: 17. 10. 2022


Naše úspěchy na Uhříněveském běhu Prknovkou

Děkujeme všem našim skvělým atletům za parádní reprezentaci na Uhříněveském běhu Prknovkou. „Naše děti“ posbíraly tři zlaté medaile úžasnými výkony Natálky Hodanové, Dorotky Švandové a Čeňka Brože. Za taktéž úžasné výkony získala stříbro Kamilka Heřmanská a Lucka Bednářová. Ověnčená nádherným bronzem domů odešla Lucka Dušková. Ani ostatní naši členové se na trati neztratili a zazářili na předních i zadních příčkách. Zlato získali i naši trenéři – Dušan Erbs v rodinné štafetě se svou dcerou Sofií a Radek Bönisch v kategorii mužů 40 – 49 let. Na všechny jsme moc a moc pyšní a moc jim gratulujeme. Zaslouží si velký obdiv, že to nevzdali navzdory počasí a vytrvalému dešti.

Tady jsou výsledky a několik málo fotografií (více na Uhříněveský běh Prknovkou).

https://detiseveru.webnode.cz/uhrineve…/5-rocnik/vysledky/

Publikováno 30. 9. 2022


Objednávání oddílových dresů

Milí atleti a milí rodiče,

nabízíme vám možnost objednat si oddílové dresy (sportovní trička). Zájemci prosím objednávejte dresy závazně v tomto formuláři.

Jedná se o originální a kvalitně zpracované dresy metodou sublimačního tisku od firmy Alisy. Ukázky materiálu a velikostí přineseme na tréninky, aby se děti případně mohly rozhodnout, jakou potřebují velikost. Grafický návrh můžete vidět na obrázku, ještě budeme trochu zvětšovat velikost loga, barvy by měly zůstat stejné.

Cena dresu je 500 Kč, tuto částku budeme vybírat při předání dresu hotově. Doba dodání je cca 1 měsíc, budeme objednávat 27. 9., aby starší děti mohly mít společné dresy už na soustředění.

Děkujeme za váš zájem.

Publikováno: 15. 9. 2022


Důležité informace k prvnímu tréninku

Milí rodiče,

ještě před začátkem tréninků si dovolujeme poslat vám několik organizačních věcí.

1. Pokud chcete, abychom vaše dítě vyzvedli z družiny ZŠ nám. Bří Jandusů napište nám jeho jméno a třídu, a hlavně nahlaste v družině, že je budeme vyzvedávat v 16:15 na atletiku. Jinak nám je nevydají 🙂
Je dobré, když se děti převléknou už ve školní šatně a nemusí se převlékat až u hřiště na WC nebo na chodbě u tělocvičny.

2. Od dětí, které si nebudete vyzvedávat osobně potřebujeme již na prvním tréninku odevzdat podepsaný Souhlas se samostatným odchodem. Víme, že je toho se začátkem školního roku na vás opravdu hodně a vypadá to jako zbytečná byrokracie, ale musí to být. Kdyby se vašemu dítěti cestou domů něco stalo, i třeba mimo areál školního hřiště, neseme za to odpovědnost my. A to samozřejmě nechceme a není to fér, 70 dětí domů doprovodit nemůžeme…
Vzhledem k tomu, jak se náš oddíl rozrůstá a jak probíhá konec tréninku – hodnocení, odměny, zápisy do deníčků, nálepky… je pro nás hodně složité ohlídat, kdo jde domů s doprovodem a kdo sám, proto prosíme – podepište souhlasy i těm dětem, které třeba půjdou za vámi jen na parkoviště nebo před školu. Bez něj si pro svého potomka budete muset přijít osobně. Tato „výhrůžka“ platí už na první trénink!

3. Množí se dotazy, co si vzít na první hodinu. Tak tedy:

Láhev s pitím – možnost dotočit vodu v tělocvičně

Tréninkový deníček – kdo má, kdo ještě nedostal, dostane

Potvrzení o zdravotní způsobilosti (kdo nedodal)

Souhlas se samostatným odchodem – kdo půjde sám

Vhodné oblečené – sportovní obuv, tepláky (legíny,) tričko, mikinu, tenkou šusťákovku v případě nepřízně počasí

Dobrou náladu a chuť se hýbat 🙂

Nezapomeňte – první trénink je už příští pondělí 12. září, přípravka (6–9 let) od 16:30,
mladší žáci (10–14 let) od 17:45.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání s vámi, a hlavně s dětmi.

Vaši trenéři

Publikováno 6. 9. 2022


Informace k průběhu roku 2022/2023

Milí malí atleti,

termín prvního tréninku se blíží, a my máme několik novinek pro vás a vaše rodiče.

Už známe termín a místo našeho prvního atletického soustředění. Pojedeme od 4. do 6. listopadu do sportovního areálu Houšťka ve Staré Boleslavi (Stadion – Atletika Stará Boleslav (houstka.com), kde trénovaly a závodily mimo jiné hvězdy i ty největší – Dana a Emil Zátopkovi! Budeme mít k dispozici venkovní i vnitřní sportoviště i ubytovnu přímo v areálu. Vzhledem ke kapacitě ubytování je soustředění určeno především pro starší děti, pokud by byl menší zájem, doplníme je zájemci z řad menších dětí. Ty o svoje soustředění nepřijdou, uděláme si pravděpodobně na jaře jedno víkendové příměstské, s večerními návraty domů.

O podrobnostech vás budeme informovat v průběhu září a října.

Další dobrá zpráva je, že s grafikem ladíme podobu oddílových triček, která si budete moci objednat na konci září. Další oddílové oblečení budeme postupně vyrábět podle vašeho zájmu.

Poslední novinka bohužel pro některé už není tak radostná. Ačkoliv jsme se usilovně snažili, a ještě před týdnem byli stále optimističtí, nepodařilo se nám za žádných podmínek sehnat v Uhříněvsi tělocvičnu na zimu v nějakém rozumném čase. Mimo Uhříněves jezdit nechceme, protože víme, že by to mnohým dětem hodně zkomplikovalo docházení. Budeme tedy chodit ven i v zimních měsících, a to na hřiště ZŠ nám. Bří Jandusů. Jsme domluveni na pronájmu i s osvětlením postupně, jak se začne stmívat.

My trenéři to nehodnotíme nijak tragicky, protože atletika je převážně venkovní sport a disciplíny, na které nemáme venku vybavení, budeme dohánět postupně na soustředěních, případně další rok. I jiné atletické oddíly trénují přes zimu pouze venku.

Nicméně chceme se zachovat fér k těm, kteří se přihlašovali s tím, že přes zimu tělocvična bude, a tak pokud je to pro vás problém, ozvěte se do začátku tréninků, my vám vrátíme oddílový příspěvek a oslovíme náhradníky. 

Děkujeme za pochopení.

Přejeme vám hezký zbytek prázdnin a těšíme se na vás 12. září na hřišti ZŠ nám. Bří Jandusů.

Vaši trenéři

Publikováno 26. 8. 2022


Hledáme hodné a šikovné trenéry!

Máte zkušenosti s vedením sportovních kroužků nebo jen kladný vztah k dětem a ke sportu? Ozvěte se nám, hledáme další kolegy.


Atletika pro děti

Stali jsme se členem Českého atletického svazu a účastníky projektu Atletika pro děti.

Co nám zapojení do projektu přinese?

  • Metodické materiály
  • Školení a semináře – možnost účasti na školení a odborných seminářích
  • Soutěže a akce – různé akce a soutěže (většinou korespondenční)
  • Tištěné materiály – diplomy, letáky, papírové medaile a další ke stažení přímo z webové stránky. 

Více informací o tomto projektu najdete na https://www.atletikaprodeti.cz/.

Napsat komentář